20 Eylül 2018 Perşembe - 14:08:22

SON DAKİKA

ÜMİT TÜREK MECLİS BAŞKANI

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Nisan 2018 Perşembe | 275 Okunma


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın son tur seçimi salı günü yapıldı. Meclis Başkanlığı seçimi için Yahya Cambaz, Ümit Türek ve Adnan Kaçire aday oldu. Seçimi yerinde izledim. Odaya beni Erdal ve Ergün Türek götürdü. Meclisi en yaşlı üye Mustafa Pala yönetti. Demokratik bir ortamda meclis üyeleri oylarını kullandı. Sandıktan Ümit Türek çıktı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Başkanı oldu. Böylece Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim dönemi sona erdi.

Dün Başkan Mehmet Yılmaz yönetim kurulu üyeleri, Meclis Başkanı Ümit Türek ve TOBB Delegeleri ile birlikte TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine Ankara’ya gittiler. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Manisa’ya ayrı bir sevgisi vardır. Rahmetli Bülent Koşmaz’ın destekleri ile Rıfat Hisarcıkloğlu TOBB Başkanı olmuştu. Hisarcıklıoğlu Bülent Koşmaz’a “Bülent Abi” diye hitap ederdi. Bu dönemlerde bende Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ekibi ile sık sık Ankara’ya giderdim. Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu ile beraber olurdum. Rıfat Hisarcıklıoğlu her zaman “Bülent Abi evimizin gazetecisini unutma” derdi. TOBB’nin birçok yurtdışı gezisine davetli olarak gittim. Rahmetli Bülent Koşmaz beni yanından hiç ayırmazdı. Seyahatlerde A protokolünde yanında oturturdu. Bir anımı anlatayım. İspanya’dayız. Akşam verilen resepsiyona oturuyoruz. Büyükelçimiz yanımıza geldi. “Bir şey sorabilir miyim?” dedi. Bende Büyükelçimize “Buyurun” dedim “Siz Mehmet Ali Erbil’e çok benziyorsunuz. Söyleyen oldu mu? ”dedi. Rahmetli Bülent Koşmaz ile gülmeye başladık. Büyükelçimize “Söyleyen çok olduğu gibi benden imza isteyenlerle de karşılaşıyorum” dedim. Bülent Koşmaz’ı rahmetle anıyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Nisan 2018 Perşembe | 275 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PAZAR TEZGAHINDAN 70 ÜLKEYE UZANAN BAŞARI HİKAYESİ
GÜNDEM
Manisa'da pazarlarda tekstil ürünleri satan ve daha sonra kendi firmasını kuran girişimci, 70 ülkeye takım elbise, gömlek ve ceket satıyor
19.9.2018

77

MISIRLI HEYET ÜZÜM İÇİN MANİSA'DA
GÜNDEM
Bir ilaç firmasının davetlisi olarak Türkiye'ye gelen 11 Mısırlı iş adamı, Manisa'nın Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerindeki üzüm bağlarını gezdi.
19.9.2018

94

AKHİSAR'A 2 BARAJ BİRDEN
GÜNDEM
DEVLET Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Manisa'nın Akhisar ilçesinde 2 baraj yapıyor. Yapılan barajlarla, 14 bin 530 dekar araziye can suyu verilecek.
19.9.2018

73

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks