16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:55:37

SON DAKİKA

ÜMİT TÜREK MECLİS BAŞKANI

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Nisan 2018 Perşembe | 189 Okunma


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın son tur seçimi salı günü yapıldı. Meclis Başkanlığı seçimi için Yahya Cambaz, Ümit Türek ve Adnan Kaçire aday oldu. Seçimi yerinde izledim. Odaya beni Erdal ve Ergün Türek götürdü. Meclisi en yaşlı üye Mustafa Pala yönetti. Demokratik bir ortamda meclis üyeleri oylarını kullandı. Sandıktan Ümit Türek çıktı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Başkanı oldu. Böylece Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim dönemi sona erdi.

Dün Başkan Mehmet Yılmaz yönetim kurulu üyeleri, Meclis Başkanı Ümit Türek ve TOBB Delegeleri ile birlikte TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine Ankara’ya gittiler. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Manisa’ya ayrı bir sevgisi vardır. Rahmetli Bülent Koşmaz’ın destekleri ile Rıfat Hisarcıkloğlu TOBB Başkanı olmuştu. Hisarcıklıoğlu Bülent Koşmaz’a “Bülent Abi” diye hitap ederdi. Bu dönemlerde bende Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ekibi ile sık sık Ankara’ya giderdim. Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu ile beraber olurdum. Rıfat Hisarcıklıoğlu her zaman “Bülent Abi evimizin gazetecisini unutma” derdi. TOBB’nin birçok yurtdışı gezisine davetli olarak gittim. Rahmetli Bülent Koşmaz beni yanından hiç ayırmazdı. Seyahatlerde A protokolünde yanında oturturdu. Bir anımı anlatayım. İspanya’dayız. Akşam verilen resepsiyona oturuyoruz. Büyükelçimiz yanımıza geldi. “Bir şey sorabilir miyim?” dedi. Bende Büyükelçimize “Buyurun” dedim “Siz Mehmet Ali Erbil’e çok benziyorsunuz. Söyleyen oldu mu? ”dedi. Rahmetli Bülent Koşmaz ile gülmeye başladık. Büyükelçimize “Söyleyen çok olduğu gibi benden imza isteyenlerle de karşılaşıyorum” dedim. Bülent Koşmaz’ı rahmetle anıyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Nisan 2018 Perşembe | 189 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

31

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

28

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

30

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks