20 Mart 2019 Çarşamba - 04:17:27

SON DAKİKA

YENİ YILA UMUTLA GİRİYORUZ

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Aralık 2017 Perşembe | 838 Okunma


Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Manisa İl Temsilcisi işadamı Hakkı Bayraktar’ın 2018 yılının barış, sağlık ve başarı dolu geçmesi dileği ile Saruhan Otel’de verdiği kokteyle katıldım. Ali Filizkan ve Cüneyt Hasçelik ile birlikte gittim. Kokteyl öncesi kooperatifçi Mustafa Pala, Nursel Ustamehmetoğlu ve Ahmet Türküler ile birlikte uzun süre sohbet ettik. Mustafa Pala yeni yıl kokteyli öncesi anlattığı fıkralarla neşemize neşe kattı. Baro Başkanı Avukat Ali Arslan, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Yardımcısı Mehmet Bilen ve davetlilerin katıldığı kokteylde Başkan Hakkı Bayraktar güzel bir konuşma yaptı. Bayraktar “Biz Makine mühendisleri bilimi ve tekniği sanata dönüştüren mesleğin temsilcileriyiz. Biz makine mühendisleri ülkemizin tarlasında, fabrikasında, denizinde, karasında her yer olan meslek gurubu insanlarız. Yani biz her yerdeyiz. Üretimin içindeyiz. Yani insanın olduğu her yerdeyiz. Biz istiyoruz ki insanımızın refah düzeyi biraz daha artsın. Bunun için toplumun refah düzeyini artırmalıyız. Onun için devletimizin, ülkemizin refah düzeyinin artması bekleniyor. Nasıl olacak işsizliği ortadan kaldırmakla olacak. Nasıl olacak 1 dolara ihracat ettiğimiz malı 1,5 dolara değil, Güney Kore gibi 4,5 dolara, İsviçre gibi 25 dolara satmaktan geçiyor. Bunları nasıl yapacağız. Bunları yapmanın yolu Endüstri 4.0’dan geçiyor. Dünya bunu konuşuyor. Devletimizin, bakanlarımızın bu konuda büyük çapaları var.” dedi.

 

Konuşmasında işsizliği ortadan kaldırmanın yolunun nitelikli iş gücünden geçtiğini vurgulayan Bayraktar, “Ben iş arıyorum diyebilirsin ama Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok firma işçi arıyor. O zaman nitelikli iş gücünü yakalayacağız. O zaman eğitime önem vereceğiz. O zaman Endüstri 4.0’a önem vereceğiz. Değişimi yakalayacağız. Sonuç olarak biz gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için biz makineciler, biz mühendisler geleceği daha iyi değerlendirmek zorundayız. Mevcut başarımızın üzerine ilave etmeliyiz. ” diye konuştu.

 

2018 yılının iyi bir yıl olmasını dileyen Bayraktar, “Geçen yıl konuştuğumuzda ülkemizin etrafı her yer yangın yeriydi. Her yerde savaş vardı. Ve görüyoruz ki çevremizdeki ülkelerde savaş bitmek üzere. Ve bu savaş bittiğinde de bizim insanımıza, Türk mühendislerine, Türk sanayicilerine, iş adamlarına, işçilerine herkese çevre ülkelerde yapılacak olan barajlarda, otoyollarda, havalimanlarında iş var. ABD’den birisi gelip yapmayacak, Mısır’dan birisi gelip yapmayacak. Kuveyt’ten birisi gelip yapmayacak. Biz yapacağız. Onun için gelecekte iyi koşullar için biz hazırız. Biz makineciler hazırız. Biz mühendisler hazırız” diyerek yeni yıla umutla baktığını ifade etti.

Ben de yeni yılın barış ve kardeşlik içinde huzur dolu bir yıl getirmesini temenni ediyorum.

 

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Aralık 2017 Perşembe | 838 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

94

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

97

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

98

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks