20 Kasım 2018 Salı - 01:08:52

SON DAKİKA

YENİ YILDA ZAM YOK AMA HİZMET ÇOK

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Aralık 2017 Pazar | 426 Okunma


Malumunuz, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde zam konusu epey bir tartışıldı. Hatta bu tartışmanın yankıları medyada da karşılıklı olarak devam etti. Tabi ben bunlara değinmeyeceğim. Çünkü bunlarla ilgili siyasilerimiz, konunun tarafları konuşulması gereken her şeyi konuştular.

Sevgili dostum, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, suya 3 liralık bir zam teklifi yaptıklarını, bunun da yapılacak yatırımlar için önemli olduğunu anlatmıştı. Ancak AK Parti ve CHP Grubu buna karşı çıkmış ve su fiyatlarının 2017 fiyatlarıyla devam etmesi yönünde görüş bildirmişti. Netice olarak iki partinin çoğunlukta olması nedeniyle AK Parti ve CHP’nin istediği oldu ve suya zam yapılmadı.

Zam olmayınca yatırımlar durur mu diye bir an olsun tereddüt etmedim açıkçası. Çünkü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bir Manisalı olması ve Manisa’yı seven biri olması nedeniyle hiçbir şey onu durdurmaz demiştim. Öyle de oldu. Sayın Başkanımızın yeni yıl mesajına şöyle bir göz gezdirdim. Manisa merkezinde 5 büyük caddede sıfır işgaliye dönemi başladığını, bu caddelerin yayalara ait olduğunu belirtmiş. Gerçekten bu şahsen benim de beklediğim ve takdirle karşıladığım bir uygulama. Aynı uygulamayı merkezdeki diğer iki ilçe belediyemizden de bekleriz. Bu yenilik, Manisa’mız için güzel ve olumlu bir yenilik.

İkinci bir yenilik de elektrikli otobüs. Büyükşehir Belediyesinin renk seçimini vatandaşa bıraktığı ve Manisalıların da kırmızıda karar kıldığı elektrikli otobüsler bu yıl içinde hizmete girecek. Bunların yanı sıra Öğretmenevi Kavşağı, Sümerpark projesinin tamamlanacağı; Eski Garaj Yeni Proje, Manisa Prime gibi önemli projelerin de yükseleceği bir 2018 yaşanacağını Başkan Ergün bir güzel anlatmış. Görüldüğü üzere yeni yılda zam yok ama hizmet oldukça çok. Sayın Cengiz Ergün’ü durdurmak zor. Çünkü o, hizmet adamı. Tabi bu da Manisa’nın şansı oluyor. Biz Başkanımıza başarılar dileyelim. Allah güç kuvvet versin.

Yepyeni bir yıla, yeni umutlarla girdik. 2018 yılının okuyucularımız başta olmak üzere Manisa’mıza ve ülkemize sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Yazıma son verirken, bir kez daha hepinize mutlu yıllar temenni ediyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Aralık 2017 Pazar | 426 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR 2019'DA HİÇBİR ŞEYE ZAM YAPMAYACAK!
SIYASET
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel kurulunun ikinci oturumunda Manisa'ya müjdeli bir haber geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "2019 yılında hiçbir şeye zam yapmıyoruz." dedi
19.11.2018

54

MABEM'İN ÖĞRETMENİNE BAKANLIK'TAN TEBRİK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler MABEM'de Matematik öğretmeni olarak görev yapan Gözde Karapelit, öğrencilere karşı göstermiş olduğu ilgi ve alaka nedeniyle hem velilerce hem de Milli Eğitim Bakanlığı'nca takdir edildi
19.11.2018

47

CHP'Lİ VEKİLDEN BAKAN PAKDEMİRLİ'YE TJK SORUSU
SIYASET
Cuma günü görüşmelerine başlanan Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinde söz alan CHP'li Bekir Başevirgen, bütçenin yetersiz olduğunu iddia etti
19.11.2018

40

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks