21 Temmuz 2018 Cumartesi - 03:07:42

SON DAKİKA

VEDALARIN ARDINDA YAŞAMAKTIR ASLOLAN

NURAY ÇEVİRMECİ

19 Eylül 2016 Pazartesi | 1656 Okunma
Bugün 18 Eylül 2016 Pazar, genelde yazılarımı sizlere Pazar günleri yazıyorum. Bu sabah hayatımı güzelleştiren, hayatımın anlamı çocuklarımın yatağıma getirdikleri ekler pastadan kocaman bir N harfiyle güne başladım. Doğum günüm 19 Eylül bir gün önceden hem de Pazar günü hepimiz evdeyken bunu düşünmeleri beni çok mutlu etti. Çok şükür, bin şükür Rabbime… Hayatın içindeki zorluklar arasında böyle ufak mutluluklar yaşamak hayata tat katıyor.
Her 19 Eylül, Her yılsonu, 365 günün, 24 saatinin, her bir dakikasının muhasebesini yapıyorum.
Can kırıklarımı, kızgınlıklarımı, yaşanmamış her saati, farkına varmadan, öylesine geçmiş her anı eski yılda bırakıyorum.
Her yılbaşı, takvimden her yaş aldığımda; her yıl değiştiğimin farkına varıyor, her yaş aldığımda hayatı anlamaya çalışıyor, hazmetmeye gayret ediyorum.
Her 19 Eylül'de, yeni bir sayfa açmak isterim hayata…
Yaşadıklarımla öğrendiğim, yaşayamadıklarımla heveslendiğim, her yeni güne, yeni taze bir bahar, hoş bir seda katmak isterim.
‘'Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak'' değil midir zaten ?
Her yeni yaşımda; ben, benimle oturur bendeki ben'i dinler, ikisini yüzleştirir, takvimler artıyor, hayat değişmiyor diye düşünürüm.
Her yeni yaşımda, sandığımda biriktirdiğim hikayelere, can kırıklarına, ruhumdaki çocukla pansuman yapar, yeniden başlarım hayata…
Her yeni yaşımda, beyaz bir yelkenli ile denize açılır, okyanusa gidebilmek için; yaktığım her geminin izlerinin üzerinden geçer, yaktığım her gemideki tahribatı, geride kalanları toplar, hatalarımı görür, sil baştan başlarım yeni yaşa… Çünkü; hataları, eksikleri görmektir asıl olgunluk.
***
Bayram neydi dostlar; bayram bana göre; huzurla, sağlıkla nefes almak. Onurlu bir yaşam mücadelesi vermek, eğitime, insanlığa faydalı hizmetler vermekti.
İşte Manisa'mızın eğitime destek olan, hayırsever iş adamı ve aynı zamanda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün babası merhum Cemal Ergün'ü sonsuzluğa uğurladık. Ergün ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Rahmetli Cemal amcam, açtığı okullarda okuttuğu öğrencilerle, hayır severliği ile her zaman anılacak. Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmekti aslolan.
Türk sinemasının, çocukluğumun yakışıklı jönü Tarık Akan'ı sonsuzluğa uğurladık. Tüm sevenlerine, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.
İşte hayat böyle dostlar, güzellik, yakışıklılık gider. Sıfat, makam, mevki, para, pul, mal, mülk gider. Ruhunda Yüce Yaradan'a teslim olup bu dünyaya veda ettikten sonra ardında yaptıklarınla adınla yaşamaktır aslolan.
Vedaların ardında yaşamaktır aslolan…




NURAY ÇEVİRMECİ

19 Eylül 2016 Pazartesi | 1656 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

VALİ GÜVENÇER MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN EVLERİNİ GEZDİ
GÜNDEM
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Akhisar ilçesi Beyoba Mahallesinde Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından mevsimlik tarım işçileri için yapılan geçici konaklama tesisinde incelemelerde bulundu.
20.7.2018

38

BAŞKAN ERGÜN'DEN ESNAFA CUMA ZİYARETİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Küçük Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Yeni Camii'de kılınan Cuma namazının ardından sanayi esnafıyla bir araya geldi.
20.7.2018

31

SALİHLİ'NİN DEV PROJESİNDE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli'de Eski Kamyon Garajının bulunduğu alanda yapımına başlanan Modern Pazaryeri, Yeraltı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı Projesi çalışmalarında son aşamaya gelindi.
20.7.2018

36

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks