19 Mart 2019 Salı - 22:22:55

SON DAKİKA

VEDALARIN ARDINDA YAŞAMAKTIR ASLOLAN

NURAY ÇEVİRMECİ

19 Eylül 2016 Pazartesi | 2003 Okunma
Bugün 18 Eylül 2016 Pazar, genelde yazılarımı sizlere Pazar günleri yazıyorum. Bu sabah hayatımı güzelleştiren, hayatımın anlamı çocuklarımın yatağıma getirdikleri ekler pastadan kocaman bir N harfiyle güne başladım. Doğum günüm 19 Eylül bir gün önceden hem de Pazar günü hepimiz evdeyken bunu düşünmeleri beni çok mutlu etti. Çok şükür, bin şükür Rabbime… Hayatın içindeki zorluklar arasında böyle ufak mutluluklar yaşamak hayata tat katıyor.
Her 19 Eylül, Her yılsonu, 365 günün, 24 saatinin, her bir dakikasının muhasebesini yapıyorum.
Can kırıklarımı, kızgınlıklarımı, yaşanmamış her saati, farkına varmadan, öylesine geçmiş her anı eski yılda bırakıyorum.
Her yılbaşı, takvimden her yaş aldığımda; her yıl değiştiğimin farkına varıyor, her yaş aldığımda hayatı anlamaya çalışıyor, hazmetmeye gayret ediyorum.
Her 19 Eylül'de, yeni bir sayfa açmak isterim hayata…
Yaşadıklarımla öğrendiğim, yaşayamadıklarımla heveslendiğim, her yeni güne, yeni taze bir bahar, hoş bir seda katmak isterim.
‘'Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak'' değil midir zaten ?
Her yeni yaşımda; ben, benimle oturur bendeki ben'i dinler, ikisini yüzleştirir, takvimler artıyor, hayat değişmiyor diye düşünürüm.
Her yeni yaşımda, sandığımda biriktirdiğim hikayelere, can kırıklarına, ruhumdaki çocukla pansuman yapar, yeniden başlarım hayata…
Her yeni yaşımda, beyaz bir yelkenli ile denize açılır, okyanusa gidebilmek için; yaktığım her geminin izlerinin üzerinden geçer, yaktığım her gemideki tahribatı, geride kalanları toplar, hatalarımı görür, sil baştan başlarım yeni yaşa… Çünkü; hataları, eksikleri görmektir asıl olgunluk.
***
Bayram neydi dostlar; bayram bana göre; huzurla, sağlıkla nefes almak. Onurlu bir yaşam mücadelesi vermek, eğitime, insanlığa faydalı hizmetler vermekti.
İşte Manisa'mızın eğitime destek olan, hayırsever iş adamı ve aynı zamanda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün babası merhum Cemal Ergün'ü sonsuzluğa uğurladık. Ergün ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Rahmetli Cemal amcam, açtığı okullarda okuttuğu öğrencilerle, hayır severliği ile her zaman anılacak. Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmekti aslolan.
Türk sinemasının, çocukluğumun yakışıklı jönü Tarık Akan'ı sonsuzluğa uğurladık. Tüm sevenlerine, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.
İşte hayat böyle dostlar, güzellik, yakışıklılık gider. Sıfat, makam, mevki, para, pul, mal, mülk gider. Ruhunda Yüce Yaradan'a teslim olup bu dünyaya veda ettikten sonra ardında yaptıklarınla adınla yaşamaktır aslolan.
Vedaların ardında yaşamaktır aslolan…
NURAY ÇEVİRMECİ

19 Eylül 2016 Pazartesi | 2003 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

41

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

44

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

42

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks