18 Ocak 2018 Perşembe - 13:02:39

SON DAKİKA

ATATÜRK'ÜN İZİNDE BİR BAŞKAN CENGİZ ERGÜN

YAVUZ ELBİRLER

17 Ağustos 2017 Perşembe | 319 Okunma
Manisa Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübünün, 20 Haziran günü, Voleybol, Basketbol, Futbol ve Yüzme dallarında başlayan yaz dönemi kurslarının bitiş töreni, Tarık Almış Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu tesisin de yapıldı.
Kurslara katılan 2000 civarın da 06 - 12 yaş gurubu genç katılım belgelerini aldılar.
Tören de Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn Cengiz Ergün, spor, spora verdikleri önemi, yaptıklarını anlatan her kelimesi dikkatle seçilmiş bir konuşma yaptılar.
Konuşmaların da dikkati çeken en önemli husus, her Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK deyişinde, salonda bulunan öğrenciler ve velilerince uzun süre ve yürekten alkışlanması idi.
Cengiz Başkan konuşmasında:
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ''Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.''
Atatürk bu sözleriyle gençliğe ve spora verdiği önemi, gençlerde ve sporcularda olması gereken özellikleri kısaca anlatmak istemiştir. Değerli fikirlerini yıllarca Türk Milletine aşılamaya çalışan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, hiç bıkmadan çalışmış ve Türk Milletinin refah seviyesini yükseltmek için uğraşmıştır.
Geleceğin gençlerle değişeceğini hep vurgulamış ve kültür seviyesinin spor ile artacağına inanmıştır. Biz de Atamızın izinde, parlak zihinler ve geleceğe güvenle bakan gençler yetiştirmenin çabasındayız.
Göreve geldiğimiz ilk günden beri gençlerimizin ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması, eğitimlerine ve spor yapmalarına katkı sağlamak için projeler geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz.
Öncelikle uygun bulduğumuz her arsaya en az bir spor tesisi kazandırmak için çalışma yaptık. Mümin Özkasap Spor Tesisleri, Halil Onultmak Spor Tesisleri, Fikri Bayrıl Spor Tesisleri, Necmi Temizel Spor Tesisleri, Ertuğrul Dilek Spor Tesisleri gibi çok sayıda tesisi ya sıfırdan inşa ettik, ya da mevcut olup atıl durumda kalan tesisleri hizmete kazandırdık.
Şimdi de yeni ihalesine çıktığımız Tevfik Lav Tesisleri için yeni projemizi hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki bahar aylarında inşallah yeni tesisimiz de hizmet vermeye başlayacak.

Şehrimizde spor salonu eksiğini görüp, çok anlamlı bir günde, 19 Mayıs 2015'te efsane isim Tarık Almış ağabeyimizin adını verdiğimiz Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunu şehrimize kazandırdık. Yine Salihli Spor Salonunu ve yüzme havuzunu bu yaz hizmete açtık.
Turgutlu Spor Salonu ve yüzme havuzunu da çok yakın bir süreçte hizmete açıyoruz. ...........


. Çocuklarımız spor yaparken dostluğu, barışı, kardeşliği ve paylaşma duygusunu benimsiyor.
Ayrıca vatan ve millet sevgisi, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde nesiller olsunlar diye üzerimize düşeni yapıyoruz. '' dediler.
Ayrıca Manisa genelin de spor kulüplerine 5 milyon tl. üzerinde bir yardım yaptıklarını da vurguladılar.
Sayın Başkan, Manisa da yaşayan bir fert olarak önderliğiniz de sürdürülen hizmetleri takdirle izliyoruz. Denilir ki, millet sevgisi O' na hizmet ile ölçülür.
Atatürk diyor ki,
''Türk milleti anadan doğma sporcudur. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerinde güreşirken görürsünüz. Ata en çok , ve iyi binen yalnız Türk erkekleri değildir. Türk kadını da bu işi iyi bilir.''
Ne dersiniz Ovacıkta planlanan gençlik merkezin de binicilik tesisleri de olsun mu?
Ve yine Atatürk,
''Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. Çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.
Türk sosyal bünyesinde spor düzenlemekle vazifeli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor yaptırmazlar. Esas olan bütün yaştaki Türkler için beden eğitimi ve terbiyesini sağlamaktır.'' demişlerdi. Sizin bu konuda ki çalışmalarınız için şunu söylemek gerekir.
''Görünen köy kılavuz istemez.
Biliyoruz ve görüyoruz, sizi her türlü siyasi, bürokratik , engeller ile durdurmaya çalışıyorlar. Çekemezlik, kıskançlık, fitne, fesat maalesef her yolu deneyerek karşınızda.
Amma, Atatürk diyor ki,
''Tatbik eden , icra eden, karar verenden daima kuvvetlidir.Hakikati konuşmaktan korkmayınız. ''
Allah her daim doğrunun yanındadır.
Durmak yok, yola devam.
Selam ve Dua İle

YAVUZ ELBİRLER

17 Ağustos 2017 Perşembe | 319 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SABUNCUBELİ TÜNELİ TEMMUZA KALDI
GÜNDEM
Manisa'da 2018 yılı ilk koordinasyon toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi… Toplantının öne çıkan konusu Sabuncubeli Tüneli oldu
17.1.2018

88

MESO BAŞKANI AKYÜZ MAZBATASINI ALDI
GÜNDEM
Geçen hafta yapılan 5. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanlığına seçilen Bahattin Akyüz, yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
17.1.2018

96

"CHP SÜRECİN DİNAMİKLERİNİ KAVRAMALI"
GÜNDEM
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
17.1.2018

53

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks