23 Şubat 2018 Cuma - 01:54:55

SON DAKİKA

BİR MANİSA MİLLETVEKİLİ SELÇUK ÖZDAĞ -2-

YAVUZ ELBİRLER

21 Ekim 2016 Cuma | 1733 Okunma
Fethullah Gülen'in siyasilerle diyaloglarını sağlam tutan bir kişi olarak dikkat çektiğini de belirten Özdağ, "Bu siyasilerle diyalogda rahmetli Türkeş'ten Ecevit'e kadar, Ecevit'ten Muhsin Yazıcıoğlu'na kadar, Muhsin Yazıcıoğlu'ndan Kasım Gülek'e kadar ki Cumhuriyet Halk Partisinin bence en önemli siyasi figürlerinden bir tanesidir. Yine siyasi figürlere baktığımız zaman Özal'dan Demirel'e, Demirel'den bütün siyasi parti liderlerine kadar, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Abdullah Gül'e, o günkü Sayın Çiller'e, Mesut Yılmaz'a kadar bu insanlarla bu şahıs teşrikimesaide bulunmuş. Takiyeci bir yapıyla karşı karşıyaydı Türkiye. O dönemde yapmış oldukları güzel şeyleri alkışladık, okullar. Yıllarca egemen güçler veya Batı dünyası İslam dünyasında kolejler açtılar, mezhepler açtılar; Katolikler, Protestanlar, Kalvenler Afrika'da okullar açtılar, Türkiye'de okullar açtılar. Cumhuriyet kurulmadan önce Türkiye'de 428 okulu vardı Almanların, Fransızların, İngilizlerin ve Amerikalıların. Devlet eliyle bunu o dönemde yapamamıştık. Devletimiz çok zor şartlarda kuruldu. Bir cemaat çıkmış, adına hizmet deniyor. Önce ibadet, bir vaiz, ardından ibadet, ardından hizmet, ardından cemaat. Bu cemaat kimsenin yapamadığını Afrika'da, Orta Asya'da, Ön Asya'da… 1991'de Türk cumhuriyetleri bağımsızlığını kazandıktan sonra Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin yıkılmasından müteakiben ardından buralarda okullar açan bir yapı. Herkesin alkışladığı ve yurt dışına giden herkesin, milletvekilinden siyasetçisine kadar, sağcısından solcusuna kadar -gitmeyenleri tenzih ederim veya buralara soğuk bakanları tenzih ederim- herkesin alkışladığı, kimilerinin gıpta ettiği, kimilerinin kıskandığı, kimilerinin de "Keşke biz de bunları yapabilsek." dediği bir yapıyla karşı karşıya kaldık"
FETÖ/PDY'nin Millî Güvenlik Kurulunca 2004 yılında terör örgütleri listesine konulduğuna dikkat çeken AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, yapının öncelikle 2011 yılından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la kavgaya başladığını vurguladı. Özdağ, "O dönemde AK Parti iktidarı olarak bu yapıya karşı dikkatli olunması gerektiğini söylemiştik. Ben bu cemaatle Manisa'da milletvekili olduktan sonra daha yakın bir teşrikimesaiye girdim çünkü 2011 yılındaki seçimlerde AK Parti'yi desteklediler Manisa'da. 2010 referandumunda da "Evet" kampanyası yürüttüler, güçlü bir "Evet"çi kampanyası yürüttüler. Hatta "Ölüleri mezardan çıkartıp bunları getirmemiz gerekir." diye söylemişlerdi. 2011 yılında bunlara şunu söyledim, Manisa'da bunları çağırdım, dedim ki: "Siz hizmetinize ahlak noktasında, eğitim noktasında devam edin, tarihe not düşün. Cemaatler kendilerini severler, bütün cemaatlerde aynı özellik vardır. Başkalarını sevme istidadı gösteren cemaatler medeniyet olurlar, Selçuklu gibi, Osmanlı gibi. Siz de bu istidadı görüyorum ama aynı zamanda da görmüyorum. Görmüyorum çünkü siz bulunduğunuz yerde sadece kendinize yaşam hakkı tanıyorsunuz; solculara, Alevilere, Ülkücülere, Millî Görüşçülere, kimseye yaşam hakkı tanımıyorsunuz." "Herkes bizim gibi olsun. Herkes bir gün Nurcu olacak (Fetullahçı olacak), herkes bir gün Türkiye'de bizim olacak." dediler. "Yanılıyorsunuz." dedim. "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la, iktidarla dövüşmeyin, darbecilere benzemeyin, vesayetçiliğe soyunmayın. Bu devlet 18 yaşındadır, her zaman 18'dir. On yıl, yirmi yıl, otuz yıl sonra hep 18 yaşında olacak ve kendisine yapılanların yavaş da yürüse kaplumbağa gibi bir gün hesabını sorar; sizi bir yılda bitirir, sizi iki yılda bitirir." İzmir'de de yaptım aynısını. Milletvekili olup buraya geldikten sonra da bunların tüm gazetecilerini çağırdım, buna Ekrem Dumanlı dâhil, Mustafa Ünal dâhil hepsine aynı sözlerimi söyledim"
Siyasetçinin en çok iki şeyden hoşlandığını bunların alkış ve oy olduğunu kaydeden Özdağ, "Siyasetçi bu iki şeyden hoşlandığı gibi aynı zamanda iki şeyden de korkacak. Vicdanından, Allah'tan. Bir de halktan sandıktan korkacak. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet şiarından asla taviz vermemeliyiz. Demokrasi ve Cumhuriyet, adalet ve hukuk diyerek, liyakat ve ehliyete önem vererek tüm parti teşkilatlarımız herkese kucak açmalı. Her günü seçim heyecanı, enerjisi ve hareketliliği içerisinde geçirmeliyiz. Teşkilat mensuplarımızdaki her mensubumuzun elinden kitap, bilgisayar düşmemeli. Kendini herkes bölgesel ve küresel aktör, güçlü ülke Türkiye hedeflerinde çok iyi yetiştirmeli ki farkındalık yaratalım, farklı insanlar olduğumuzu mütevaziliğimizi elden bırakmadan örnek şekilde gösterelim. Huzurevlerine, şefkat evlerine ziyareti eksik etmeyelim. Cenazelere katılmaya özellikle gayret gösterelim. Alkolden, sigaradan uzak duralım ama kullanan insanlardan uzak durmayalım onları kazanmaya ve topluma kazandırmaya hassasiyet gösterelim. Bizim davamız Türkiye'yi zengin, özgür yapmak. Türkiye'yi güzel, ahlaklı, çalışkan insanların diyarı yapmak"

Şimdi, Sayın Özdağ'ın söylemlerini ve çalışmalarını diğer milletvekilleri de örnek alabilirler mi? Partilerini iktidara getirmek için, ayrıştırmadan, kötülemeden, kendi içlerinden başlayarak temel değerlerimiz üzerinden bir bütünleşme sağlayabilirler mi?
Selam ve Dua ile!

YAVUZ ELBİRLER

21 Ekim 2016 Cuma | 1733 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MHP'NİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK!
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP'nin Türk siyaseti için çok kıymetli bir parti olduğuna vurgu yaptı
22.2.2018

32

CHP'Lİ BİÇER'DEN KADIN VE ENGELLİ KOTASI
SIYASET
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, 9-10 Martta basına kapalı yapılacak 2 günlük Tüzük Kurultayı için hazırlıklar başladı.
22.2.2018

26

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.
22.2.2018

26

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks