20 Ocak 2018 Cumartesi - 08:29:14

SON DAKİKA

BÜLENT ECEVİT

YAVUZ ELBİRLER

17 Ekim 2017 Salı | 258 Okunma


Yıl 1977. Burdur İlinde görevdeyim. Allah rahmet eylesin. Bülent Ecevit, Isparta dan Antalya ya, Ağlasun üzerinden gidecek.

Kendilerine refakat edecek ekibin başında gece 02.00 sıralarında ll sınırın da bekliyoruz. Oradan alıp Antalya sınırına eşlik edeceğiz ve sonra İl Merkezine dönerek göreve devam edeceğiz. Herkes yorgun ve suskun.

Gelen kafileyi görüyoruz, harekete hazırlanıyoruz, geçiş sırasın da konvoydaki yerimizi alacağız ve Isparta ekibi dönecek....

Birden alışılmadık bir şey oluyor. CHP otobüsü duruyor. Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Hanım otobüsten iniyorlar. Kendimi tanıtıyorum, nazikçe elimi sıkarak hatır soruyorlar, ekipteki arkadaşlara da aynı davranışı sergiliyorlar. ''Arkadaşlar, sizler le sıcak birer çay içip, hafif bir şeyler yiyelim mi'' diyor rahmetli Ecevit ve Rahşan Hanım, çay, kuru pasta ve börek ikram ediyorlar. Arabanın ön kaputu üzerine konulan yiyecekler atıştırılıyor. Sonra aynı nezaketle, Isparta ekibini uğurluyorlar ve yola çıkıyoruz.. Antalya İl sınırın da da aynı nezakete ve teşekküre muhatap oluyoruz.

Sonra, sonra dönüyoruz, yolda ekip arkadaşlarımın bu davranış ile yaşadıkları mutluluğu izliyorum.

Aradan bir yıl geçiyor.

Bülent Ecevit Başbakan, Köy-Kent temeli atmak üzere Muş İline gelecek. Bir gece önce; kendilerine bir suikast yapılacağına ilişkin bir haber geliyor, şüpheliler ve olası hedeflere operasyon düzenleniyor.

Sabahtan temel atma törenini yapılacağı alanda güvenlik önlemleri en üst seviye de alınıyor.

Yapılan aramalar da yıkıcı örgütler içersin de yer aldıkları bilinen yedi sekiz kişi silahları ile yakalanıp göz altına alınıyorlar. CHP İl Başkanı ve milletvekilleri ile gözaltına almalar nedeni ile gerginlik yaşanıyor.

Nihayet, Başbakan helikopter ile geliyor, inşaat alanında ki bir binaya alınıyor.

Beni çağırdığını söylüyorlar, gidiyor, kendimi tanıtıyorum. Elimi sıkıyor ve bırakmadan '' partili arkadaşlarımızı göz altına almışsınız, neden?'' diyor.

'' Sayın Başbakanım, ben, Başbakanımı karşılamaya çiçekle gelirim, .......örgütüne mensubiyetlerini bildiğimiz bu kişiler silahla gelmişler, yakalayarak göz altına aldık, arz ederim'' diye cevapladım.

Teşekkür etti,'' yanımdan ayrılmayın'' dedi. Mümtaz Karaduman ağabey, gülümseyerek kolumu sıktı..

Hep birlikte, temel atılacak ahşap iskeleye çıktık ki iskele de bir çatırtı oldu ve herkes kaçıştı, polısler ve bir kaç partili hariç. ''Ne oluyor ? ''diye sordukların da bir polis arkadaşımız, ''fareler gemiyi terk ediyorlar'' deyiverdi. Gülümsedi Başbakan.

Temel atma töreni bittikten sonra dönüşte Bitlis İl sınırın da durdular, çağırıp teşekkür ettiler.

Hep birlikte, temel atılacak ahşap iskeleye çıktık ki iskele de bir çatırtı oldu ve herkes kaçıştı, polisler ve bir kaç partili hariç. ''Ne oluyor ? ''diye sordukların da bir polis arkadaşımız, ''fareler gemiyi terk ediyorlar'' deyiverdi. Gülümsedi Başbakan.

Neden mi yazdım ? Hiç aklıma geliverdi.

Selam ve Dua İle !...

YAVUZ ELBİRLER

17 Ekim 2017 Salı | 258 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

LİDER BOMBA GİBİ GELİYOR
GÜNDEM
Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta açık ara liderliğini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor yarın oynanacak Yomraspor maçına kitlendi.
19.1.2018

66

KANUNLARA UYMAYAN İŞYERLERİNE CEZA YAĞDI
GÜNDEM
Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
19.1.2018

52

CHP'Lİ BALABAN SARIGÖL'DE KONUŞTU
SIYASET
Manisa'nın Sarıgöl ilçesini ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, teşkilatıyla bir araya gelerek seçim çalışmalarına başladı.
19.1.2018

49

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks