23 Şubat 2018 Cuma - 02:03:37

SON DAKİKA

DEVLETİN BEKASI - TERÖRLE MÜCADELE

YAVUZ ELBİRLER

14 Ocak 2018 Pazar | 87 Okunma


Terör le mücadele Sosyo Kültürel, sosyo ekonomik, sosyo ekonomik mücadeleyi gerektirir.

Terörist ile mücadele, silahlı mücadeledir.

Sadece silahlı mücadelenin sonu ise kaybetmektir. Tarih boyunca bu böyle olmuştur....

Organize suç ve terör örgütleri PKK, DEAŞ. PYD/FETO ve diğerleri, bir yanda silahla mücadele eder iken diğer yandan politik mücadelelerini sürdürmekteler.

Her biri dış odaklı ve iç destekli bu örgütlere, destekleyen devletlerin, sosyo politik, sosyo kültürel, sosyo ekonomik ve sosyo psikolojik faaliyet ve yaptırımları ayan beyan görülmekte ve acı bir biçim de yaşanmaktadır.
  1. kanalları, gazeteleri, sivil toplum örgütleri ile alabildiğine saldırmakta, propagandalarını yapmakta, sosyo kültürel, sosyo ekonomik ve sosyo politik alanlardaki zafiyetleri rahatlıkla suistimal etmektedirler.


Yıllarca yazdık, anlattık, yazdılar anlattılar. Ancak, ''benim oğlum bina okur, döne döne bina okur '' misali tüm yöneticiler, sadece silahlı mücadelede ısrar etmekte, politik mücadeleyi ise müzakere ve teslimiyet olarak algılamaktadırlar.

Müzakerenin sonuçları ortadadır. çözülme sürecinde ki aymazlık bugün yüzlerce şehide mal olmuştur ve olmaktadır.

ABD güdümün de yaşanan, yaşatılan 15 Temmuz kalkışması, Gazi Meclisiyle, Devleti yönetenlerin dik duruşuyla, Ordu, Polis ve Türk Millerinin her bir ferdinin kararlı duruşu ile def edilmiştir. Devletin kılcal damarlarına , maalesef devleti yönetenlerin de aşırı hoşgörüsü, tehdidi anlamamaktan doğan desteği ile sızan, ekonomik yönden güçlenen bu örgüt ile mücadele olması lazım geldiği şekilde her alanda sürdürülmektedir.

Organize suç ve Terör örgütü PKK ile başarılı bir şekilde sürdürülen silahlı mücadelenin yanın da ekonomik, politik ve kültürel mücadele de aynı kararlılıkla sürdürülebilmelidir.

Tüccar zihniyetiniz ile zararın neresinden dönsek kardır, demeden, silahlı mücadeleyi sürdürür iken, toplumun nefesini kesen zamlardan vaz geçseniz, yatırımları arttırıp, işsizliğin önüne geçseniz, Hırsızlığı, yolsuzluğu, talanı, kaçakçılığı, emeğin sömürüsünü önlerseniz, iki ateş arasında kalan masum insanları Devletin şefkatli kolları arasına alırsanız ve de Türkiye Cumhuriyeti Devletini Kuran Kurucu İradenin Temel Prensiplerinden şaşmaz, toplumu ayrıştırmak yerine birleştirirseniz Devletin Bekası yolunda başarılı olursunuz.

Selam ve Dua İle!...

 

 

 

YAVUZ ELBİRLER

14 Ocak 2018 Pazar | 87 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MHP'NİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK!
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP'nin Türk siyaseti için çok kıymetli bir parti olduğuna vurgu yaptı
22.2.2018

32

CHP'Lİ BİÇER'DEN KADIN VE ENGELLİ KOTASI
SIYASET
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, 9-10 Martta basına kapalı yapılacak 2 günlük Tüzük Kurultayı için hazırlıklar başladı.
22.2.2018

26

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.
22.2.2018

26

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks