20 Ocak 2018 Cumartesi - 08:29:30

SON DAKİKA

FİİLİ DURUM

YAVUZ ELBİRLER

24 Şubat 2017 Cuma | 441 Okunma
Dün, bir mesaj aldım. diyordu ki, ''yeni başbuğunuz hayırlı olsun''.
Bu mesaj, hafif latife, kinaye, önemli ölçü de üzüntü içeriyor du bana göre.
MHP, tabanı, Ülkücüler, Türk Milliyetçiliği Ülküsünü özümsemiş çekirdek bir kadrodur.
Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlılıkları, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk Bayrağına bağlılıkları tartışılamaz.
Ülkücüler, verdikleri mücadele ile devletin sigortası olmuşlardır.
Ülkücüler, makam, para ve en önemlisi can kaygısından, inandıkları değerler uğruna uzak kalmayı bilmişler, idam sehpalarına ''VATAN SAĞOLSUN'' diyerek yürümüşler, kahpe kurşunlar, işkenceler, ceza evleri sürgünler onları yıldıramamıştır.
Ülkücüler, kuruluştan itibaren, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve asli unsuru Türk Milletini tehdit eden her türlü hareketi çok iyi görmüşler, tedbir almışlar, tedbirin ne olacağını anlatmışlar, gerektiğinde kendilerini feda edebilmişlerdir.
Ülkücüler, 2015 yılı, Kasım seçimlerinden sonra, Başbuğ Alparsalan Türkeş'in kurduğu ve ocak bildikleri Milliyetçi Hareket Partisinin yok oluşa döğru gittiğini görmüşler ve o güne kadar ''lidere sadakat'' ilkesi ile eleştirmedikleri Genel Başkan emrindeki genel merkezi, istişareye ve kurultaya davet etmişlerdir.
Yasa, yönetmenlik ve parti tüzüğüne uygun yapılan bu davete Genel Başkan icabet etmemiş ve yargı yolunu işaret etmiştir. Süreç malumdur, özet olarak kurultay talebi her türlü tertibe başvurularak engellenmiştir.
Genel Başkanın, bir anda, devlet idaresindeki fiili durumu yasal hale getirelim diyerek bir Anayasa değişikliğini gündeme getirmesi, bütün söylemlerini bir anda değiştirmesi, kendisine biat etmeyenleri, görevlerinden alması, ihraç etmesi, sadece Ülkücüleri değil, toplumun her kesiminden insanları şaşkınlığa uğratmıştır.
Birey olarak, düşüncelerin de samimi, inanmış olabilir. Birey olarak düşüncelerini tabii ki açıklayabilir. Ancak, kendileri bir Gazi Partinin, ideolojisi, 9 ışık ile belirlenmiş, tüzüğünde ve parti programın da ki çizgisinden, kurulduğu günden bu güne, sapmamış bir siyasi partinin genel başkanıdır.
Görülüyor ki, Türk Milliyetçiliği Ülküsüne gönül verenlerin; ''Tanrı Dağı Kadar Türk, Hira Dağı Kadar Müslümanız.'', ''Bedenimiz Türk, Ruhumuz İslamdır.'', '' Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Fazileti'' sözlerinin Ülkücüler için birer slogandan öte, bir dünya görüşü ifade ettiğini ve Kula Kulluk etmeyeceklerini, hak ve adaletten yana olduklarını anlayamamışlardır.
Üzüntü ile görüyoruz ki tabanından kopuk bir kısım meşruiyeti zihinlerde tartışılan bir MHP yönetimi, düne kadar reddederek en ağır biçimde eleştirdiği ve kendisini hakaret varacak kadar eleştiren AKP ile fiilen koalisyon ortağı görümündedir.
Bu fiili durumu yasal hale getirerek birleşmeleri gerektiği dahi ''yeni başbuğunuz hayırlı olsun'' sözleri ile ifade edilebilmektedir.
Tanrı Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin !
Selam ve Dua İle!..

YAVUZ ELBİRLER

24 Şubat 2017 Cuma | 441 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

LİDER BOMBA GİBİ GELİYOR
GÜNDEM
Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta açık ara liderliğini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor yarın oynanacak Yomraspor maçına kitlendi.
19.1.2018

66

KANUNLARA UYMAYAN İŞYERLERİNE CEZA YAĞDI
GÜNDEM
Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
19.1.2018

52

CHP'Lİ BALABAN SARIGÖL'DE KONUŞTU
SIYASET
Manisa'nın Sarıgöl ilçesini ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, teşkilatıyla bir araya gelerek seçim çalışmalarına başladı.
19.1.2018

49

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks