23 Şubat 2018 Cuma - 05:07:41

SON DAKİKA

GÖRMEDEN YAŞAMAK

YAVUZ ELBİRLER

30 Ocak 2018 Salı | 170 Okunma


Bakmak, görmek değildir. Görmek için bakmak, idrak etmek gerekir.

Yaşadığımız şehir de sadece önümüze mi bakıyoruz. Etrafımıza dikkatlice bakıp idrak ediyor, görüyor ve Allah Razı Olsun ne güzel olmuş diyor muyuz?

Alt yapısı uzun yılların ihmali, ileriyi görememe, siyasi engeller ve benzeri sebepler ile ihmal edilmiş, eski bir şehir nasıl yenilenecek, şikayetleri en aza nasıl indirilecek?

Geçmişte bu şehir de Trafik Şube Müdürlüğü ve daha sonra da İl Emniyet Müdürlüğü yaptım ve burada yaşamaya karar verdim.

İçinden İzmir İstanbul karayolunun geçtiği, alt yapısı, tek veya en fazla üç katlı evlere göre tanzim edilmiş, ancak her gün nüfusu, konut sayısı ve motorlu araçları artan, Şehzadeler şehrin de, yaşayanların hayatını gelecekte rahatlatacak yerin de ve cesurca kararlar alınmadığını üzülerek izledik.

Ne zaman ki Cengiz Ergün Manisa Belediye Başkanı oldu ve ileriye yönelik çalışmaları sonucu olması gereken belediye hizmetleri bir bir ortaya çıktı, üzüntüyle izleme, yerini umut ve sevinçle izlemeye bıraktı.

Gençlik Merkezleri, spor salon ve sahaları, Katı atık tesisleri, Otoparklar, Atatürk Kent Parkı, Alparslan Türkeş köprüsü, yapılan ve yapılmakta olan yaya üst geçitleri, Otobüs Terminali, Odalar binaları ve en son Öğretmen Evi Kavşağı. Dar alan da harika bir kavşak. Yapılır iken kıyameti koparanlar, cefaya alışmış ve cefa ile beslenerek sefadan şikayetçi olanlar belki, bu kavşağı geçerken utanırlar mı diye düşünmeden edemedim.

Büyük Şehir Belediyesinin İlçeler de ki, Ana arterler dışın da köylere götürdüğü hizmetler ise elli altmış yıldır yapılamayanın üç yılda gerçekleştirilmesi ile her türlü takdirin üzerinde bir hizmetler zinciridir.

Keşke, Büyük Şehir Belediye Meclisinin saygın üyeleri, siyasi mülahazaları bırakıp, İmar planları başta olmak üzere hizmet amaçlı getirilen projelere evet deseler de elli yıl sonra çocuklarımız, torunlarımız da Şükranla ansalar.

İnanıyorum ki, köstek olunmaz ve destek verilir ise Manisa nın tamamı keyifle yaşayacağımız bir il olacaktır.

Bakalım, idrak edelim, görelim ve teşekkür edelim.

Onca zamma sessizce katlananların, daha büyük hizmetler, daha yaşanabilir bir kent için kullandığımız suyun tonuna değil, tamamına ilave edilen üç liralık zamma karşı çıkanın kahramanlığı yanın da, Öğretmen evi kavşağından geçerken, çok katlı oto Park'a park ederken teşekkür ediyorlar mı acaba.

Kendi adıma Sayın Cengiz Ergün ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Selam ve Dua İle!...

YAVUZ ELBİRLER

30 Ocak 2018 Salı | 170 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MHP'NİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK!
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP'nin Türk siyaseti için çok kıymetli bir parti olduğuna vurgu yaptı
22.2.2018

35

CHP'Lİ BİÇER'DEN KADIN VE ENGELLİ KOTASI
SIYASET
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, 9-10 Martta basına kapalı yapılacak 2 günlük Tüzük Kurultayı için hazırlıklar başladı.
22.2.2018

29

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.
22.2.2018

31

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks