21 Ocak 2018 Pazar - 11:28:56

SON DAKİKA

İLAHİ EMİR-ATATÜRK-AHVAL

YAVUZ ELBİRLER

2 Haziran 2017 Cuma | 288 Okunma
Kur'an-ı Kerim'in 42. Suresi, Şura Suresinin 36, 37, 38, 39. ayetlerinde mealen şöyle buyuruluyor: '' ( Dünyalık olarak ) size her ne v...erilmiş ise, bu dünya hayatının geçimliğidir. Allah'ın yanında bulunanlar ise daha hayırlı ve kalıcıdır. Bu mükafat, inananlar ve Rablerine tevekkül edenler, büyük günahlardan ve çirkin işlerden kaçınanlar, öfkelendikleri zaman bağışlayanlar, Rablerinin çağrısına cevap verenler ve namazı dosdoğru kılanlar; işleri aralarında şura ( istişare, danışma ) ile olanlar, kendilerine verdiğimiz rızıktan Allah yolunda harcayanlar, bir saldırıya uğradıkları zaman, aralarında yardımlaşanlar içindir.''
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mondros Mütarekesinin hemen ardından İstanbul'a gelerek altı ay süresince asker, sivil, politikacı, yazar, işgal kuvvetleri temsilcileri, gazeteci, yerli, yabancı her kes ile ve son günlerini yaşayan, toprakları işgal, milleti esir edilmiş Osmanlı Türk Hakanı Mehmet Vahdettin Han ile altı defa görüşüp istişare ettikten sonra milletin makus talihini yenmek inanç ve arzusu ile Anadolu'ya geçmiştir.
Samsuna ayak bastığı andan itibaren, Amasya, Erzurum ve Sivas'ta yaptığı toplantılar da millet temsilcileri ve her adımda milletin fertleri ile istişarede bulunmuştur.
23 Nisan 1920 Cuma günü, milletin temsilcilerinin istişare kurulu olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin duvarına '' Ve emruhum şura beynehum '' , işlerini istişare ile yürütürler veya işleri, aralarında danışma ile olanlar anlamına gelen ilahi kelamı astırmıştır.
Atatürk Hakka yürüyünceye kadar her işinde her kararında milletin her kesimi ile istişarede bulunmaktan asla kaçınmamıştır. O nun sofrası hiç bir zaman işret sofrası olmamış, aksine istişare mekanı olmuştur ki akıl sahipleri bunu anlar ve söylerler
.Bu gün bulunduğumuz ahval ve şerait:
Vatan coğrafyası ve Türk Milleti, bölücü, iç ve dış odak ve destekli bir terör örgütleri ile onların siyasi uzantılarının kontrolü altına alınmak istenmektedir. Yıkıcı ve bölücü örgütlerin, yüzleri maskeli, elleri silahlı militanları, her türlü demokratik hak ve talepleri alabildiğine istismar ile devletin güvenlik güçlerine saldırmakta, samimi inançlar istismar edilerek toplum inançları ekseninde bölünmeye çalışılmaktadır.
Hizmet hareketi adı altında, insanımızın inançlarını istismar ederek, ABD nin kuklası PDY/FETO örgütünün Devletin bütün kademelerine sızmış, samimi insanları aldatmış ve gerçek yüzünü 15 Temmuz da acı bir biçimde ortaya koymuştur.PKK ve yan kuruluşlarına karşı sürdürülen silahlı ve politik mücadele azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.
Kahramanlıkları her türlü tartışmanın üzerinde evlatlarımız, vatan ve namus savunmasında her gün vatan topraklarını kanları ile sulamaktadırlar.Maalesef, iktidar karşıtlığı, bölücü ve yıkıcı saldırılara karşı ifa edilen politik ve kültürel mücadele muhalif siyasi partiler mensuplarınca alabildiğine istismar edilmekte, dış mihrakların ve içimizdeki uzantılarının saldırıları adeta desteklenmektedir.İstişare, terk edilmiş, yapıcı tenkitler, en galiz biçimde yıpratmaya, yok edilmeye varan bir durum arz etmeye başlamıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polisi, Türk Yargısı ve giderek bütün kurum ve kuruluşlar tehdit unsurunun istek ve planları doğrultusunda itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. ''Ben,'' ön plana çıkmış, ''biz'' unutturulmakta, mana kullanılarak toplum maddeleştirilmektedir.
Gün, topyekun, vatanın ve milletin bütünlüğünü sağlama günüdür.
Tanrı Türk Milletini korusun ve yüceltsin.
Selam ve dua ile...


YAVUZ ELBİRLER

2 Haziran 2017 Cuma | 288 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

LİDER BOMBA GİBİ GELİYOR
GÜNDEM
Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta açık ara liderliğini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor yarın oynanacak Yomraspor maçına kitlendi.
19.1.2018

102

KANUNLARA UYMAYAN İŞYERLERİNE CEZA YAĞDI
GÜNDEM
Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
19.1.2018

79

CHP'Lİ BALABAN SARIGÖL'DE KONUŞTU
SIYASET
Manisa'nın Sarıgöl ilçesini ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, teşkilatıyla bir araya gelerek seçim çalışmalarına başladı.
19.1.2018

72

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks