23 Şubat 2018 Cuma - 02:03:45

SON DAKİKA

NEREDEN NEREYE GELDİK, EY TÜRK TİTRE KENDİNE DÖN

YAVUZ ELBİRLER

16 Ocak 2018 Salı | 104 Okunma


Yıkılan bir İmparatorluğun külleri üzerinde, 29 Ekim 1923 de Türk Devleti yeniden kurulmuştu. Yeniden kurulan devletin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti idi. Devleti kuran kurucu irade, Türk Milletini bütün hasletleri ile tanıyan, binlerce yılda oluşan milli karakterinden dolayı ona güvenen ve bu güveninden dolayı mahcup olmayan irade idi.

Devletin kültür politikası Türk Milli Kültürü idi ve bir anlamda Türk-İslam sentezini ifa...de ediyordu. Türk Milleti unutturulmak istenen milli, örf, adet, ahlak, hukuk, dil, edebiyat, felsefe, ilim, bilim ve sair her alanda kendine dönecekti.

Türk Dil Kurumu, Türk Tarihini Araştırma Kurumu, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi bunun için kurulmuştu. Sümerbank, Etibank gibi kuruluşların isimleri bu felsefe ile verilmişti.

Her Şey Türk İçin, Türke Göre, Türke Doğru olacak idi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Hakka yürüyüşünden sonra , Türkiye Cumhuriyet Devleti Milli Eğitim Bakanlığı, Muasır Medeniyetler Seviyesinin Üstüne Çıkmak , ülküsünü , batılılaşmaya çevirdi, Nasıl batılaşacaktık. Onlara göre bu iş Türk-İslam Kültürü ile olmazdı. Roma ve Helen Kültürünü öğrenmeli ve benimsemeli idik.

Aralarında Başbuğ Alparslan Türkeş'inde bulunduğu Nihal Atsız ve arkadaşlarının şahsında 1944 yılında Türk Milliyetçilerinin şahsında Türk Inkılabına ilk darbe vuruldu.

Sonraki yıllarda, Roma ve Helen kültürünün yanına Marksist kültür de eklendi.

Yıllar boyu, Atatürk'ün ismi arkasına saklananlar Türklüğü, Türk Milliyetçilerinin şahsında Türk-İslam Kültürünü hor gördüler, dışladılar, sürgünlere gönderdiler, yargıladılar ve zindanlara hapsettiler. Sözde demokrasi adına demokrasi düşmanı her türlü yıkıcı, bölücü faaliyete yol verdiler.

Türk olup, Türkçü olmamak, Türk Milliyetçisi değil ulusçu olmak adeta moda oldu.

Gelinen noktada, Türkiye Cumhuriyetinin Temel İlkeleri, Türk Milliyetçiliği, Devletçilik, Üniter yapı, hukukun üstünlüğü, Laiklik, Halkçılık unutulmak, unutturulmak istenmekten öte vazgeçilir oldu.

Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alındı, yetmedi 1940 lardan beri yaratılan Türk Düşmanlığı en üst seviyeye çıkarıldı.

.Türk Milli Kültürü alabildiğine yozlaştırılmaya çalışılmakta.

Toplum, maddeci ve giderek manayı maddileştirmekte ustaca kullanılan politikalar sonucu, gününü kurtarmaya çalışan, maddede ve manada yokluğa itilen, her türlü değerleri umursamayan bir hale getirilmeye çalışılmakta.

Bu durumda diyoruz ki , EY TÜRK TİTRE, KENDİNE DÖN!

 

YAVUZ ELBİRLER

16 Ocak 2018 Salı | 104 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MHP'NİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK!
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erkan Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP'nin Türk siyaseti için çok kıymetli bir parti olduğuna vurgu yaptı
22.2.2018

32

CHP'Lİ BİÇER'DEN KADIN VE ENGELLİ KOTASI
SIYASET
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde, 9-10 Martta basına kapalı yapılacak 2 günlük Tüzük Kurultayı için hazırlıklar başladı.
22.2.2018

26

‘AÇIK KAPI BİRİMİ' MANİSALILARIN HİZMETİNDE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'Açık Kapı Projesi' kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinde Manisa Valiliği giriş katında hayata geçirilen Açık Kapı Birimini ziyaret etti.
22.2.2018

26

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks