20 Mart 2018 Salı - 20:14:53

SON DAKİKA

SABUNCU BELİN DE NE OLDU?

YAVUZ ELBİRLER

12 Eylül 2017 Salı | 3234 Okunma
Gazeteler de ve sosyal paylaşım sitelerin de bir haber, ''Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı Sabuncubeli Tüneli "Işık Gördü" töreninde, AK Parti Manisa İl yönetimiyle birlikte tünele girmek isteyen ancak içeriye alınamayacağı belirtilen AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile Başbakanlık koruma polisleri arasında sert tartışma yaşandı.Tören, basın mensuplarına kapatılırken sadece Anadolu Ajansı çalışanlarına geçiş için izin verildi. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'dan koruma polisine:"Kimi almayacaksın sen içeriye, niye almıyorsun? Vatandaş gelmiş buraya gece 12'de sen kimsin! Konuşma fazla" dedi. ''
Haber böyle. Her haber de olduğu gibi, olayın aslı araştırılmadan, haberde ismi geçenlere sorulmadın, tanık olanlara sorulmadan, olayın birincil kişisi Manisa Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ'ın siyasi kimliği üzerinden, mağdur polis yaratılarak bir takım sözler üretiliyor.
Klasik bir söz vardır, ''..sen benim kim olduğumu biliyor musun?'' Kamu görevlileri, özellikle polis ve genellikle trafik polisleri görevlerinin ifasında bu soru ile sıkça karşılaşırlar. Bu söz klasikleşmiş ve hatta bir de fıkra anlatılır olmuştur:
- Trafik polisi Temel'e, ceza uygulamak istediği sürücü, ''Sen benim kim olduğumu biliyor musun?'' der.
- Temel, ekip amiri ne, ''Komiserim, burada kim olduğunu bilmeyen bir beyefendi var, kim olduğunu bana soruyor. Siz bir ilgilenir misiniz?'' der
Burada söz konusu olayda, Sayın Selçuk Özdağ'ın, Başbakanlık Korumalarının, kendisini ve AKP Manisa İl Teşkilatı yöneticilerini engellemek istemeleri üzerine bu klasik soruyu sorduğu ve yukarıda metnini verdiğimiz haberin dışın da görevlilere hakaret ettiği anlatılıyor, yazılıyor.
Bu tip harekete ve de hakaret maruz kalan kamu görevlileri dışın da muhalefet de mal bulmuş gibi olayı dallandırıp budaklandırıyorlar.
Peki orada gerçekten ne olmuş?
Başbakan gelecek ve bir tören yapılacak. Gecenin yarısın da, Manisa AKP İl Teşkilatı ve Milletvekilleri, Manisalıların yıllardır bekledikleri tünel de bir açılış töreni için tabii ki oradalar. Başbakanı karşılayacaklar, dinleyecekler, teşyi edecekler, yapılanı görecekler, mutlu olacaklar.
Tabii ki, Sayın Başbakanın ve refakatindekilerin de korunmaları için koruma tedbirleri üst düzeyde, yönetmenliklerin emrettiği şekilde alınacak ve öyle de yapılmış.
Başbakanlık Korumalarından bir görevli, Manisa Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ ve AKP il Yönetimden gelenlere, listede isimleri olmadığından giremeyeceklerini söylüyor. Özdağ kendini ve yanındakileri tanıtarak üstleri ile konuşmasını ve geçişine izin verilmesini münasip bir lisan ile ifade ediyor.
Manisa Milletvekili ve İl Yönetiminden belirlenecek isimlerin listeye alınmaması protokolü hazırlayanların hatasıdır.
Ancak, Polis de görevini yer, şartlar ve muhatabına göre medenice yapmalı, nezaket sınırları içinde kalmalıdır.
Burada görevli Polis Amiri, durumu üstlerine ileterek sorunu çözmek yerine, karşısındakileri hiçe sayarak kaba bir üslup ile karşı koymuş, sonuçta üstlerin müdahalesi ile Milletvekili ve yanındakiler tören alanına girebilmişlerdir.
Sayın Özdağ'ı yıllardır tanırım, izlerim, nezaketi, saygısı, ilgisi, alçak gönüllüğü,
kısacası fikri ile zikri bir kişiliğe sahiptir.
Milletvekilliği sıfatı ile milletin sadece bir kesimini değil tamını temsil ettiği, çalışmaları, yazıları, söylemleri ile ortadadır.
Geçmişimiz itibari ile de makam sahiplerinin yakının da görev alanlardan bazılarının da kraldan fazla kralcı, sorumsuz, şımarık, kırıcı davranışlarını da biliriz.
Dememiz o ki her sonu bir sebepten kaynaklanır. Zahir insanı aldatır. Zahire bakıp, bir bardak suda fırtına koparmanın da alemi yoktur.
Selam ve Dua İle !...
Biliriz ki hiç kimse bir diğerinden üstün değildir.

YAVUZ ELBİRLER

12 Eylül 2017 Salı | 3234 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ÖZEL'DEN BAŞBAKAN'A ‘TİCARET LİSESİ' SORUSU
SIYASET
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği olayın peşini bırakmıyor
20.3.2018

0

ÇİFTLİK BANK SORUŞTURMASINDA 4 TUTUKLAMA
GÜNDEM
Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Çiftlik Bank soruşturması kapsamında Çanakkale, Bursa ve Manisa illerinde yakalanarak Sakarya'ya getirilen 4 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
20.3.2018

0

NEVRUZ ATEŞİNDE MESİR'İ KARACAĞIZ
SIYASET
Manisa'da Nevruz Bayramı etkinlikleri, uzun zamandır olduğu gibi yine Mesir Festivali hazırlıklarıyla birleşecek… Nevruz ve Mesir Manisa'da coşkuyu ikiye katlayacak
20.3.2018

0

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks