18 Ocak 2018 Perşembe - 13:03:07

SON DAKİKA

TRAFİK HAFTASI ve BİZTRAFİK HAFTASI ve BİZ

YAVUZ ELBİRLER

11 Mayıs 2017 Perşembe | 418 Okunma
Her yıl, Mayıs ayının ilk Cumartesi gününü takip eden hafta, Uluslar arası Yol Güvenliği ve Trafik Haftasıdır.
Sadece Türkiye de değil, Pariste her yıl bu tarihler de toplanan ve trafik kazalarını en aza indirmek için faaliyet gösteren Uluslar Arası Trafik Konseyi tarafından tavsiye edilerek uygulamaya konulmuştur.
Her yıl bu hafta, afiş, broşür, film ve toplantılar ile trafik kuralları topluma hatırlatılarak yaygın bir eğitim yapılmaya çalışılır....
Bu yıl, Manisa da geçen yıllara göre daha farklı ve etkin bir çalışma izledik. Öğretici, uyarıcı, yer yer espirili, akılda kalan çok sayıda afiş ve bana göre hepsinden önemlisi, Sayın Vali,
Bu yıl, Manisa da geçen yıllara göre daha farklı ve etkin bir çalışma izledik. Öğretici, uyarıcı, yer yer esprili, akılda kalan çok sayıda afiş ve bana göre hepsinden önemlisi, Sayın Vali, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Üniversite Rektörü, Büyük Şehir Belediye Başkanı başta olmak üzere Belediyeler Başkanları ve Milletvekillerinin, Emniyet Kemerinin, sürücü ve yolcular açısından .önemini anlatan bir eğitim filminde rol almaları örnek bir davranış idi.
Trafik, karayolu üzerinde hareket eden yaya, motorlu ve motorsuz taşıtların hal ve hareketlerini anlatan bir kelime.
Trafikte en önemli unsur insan. Yaratılmışların en tekamül etmişi İnsan, daha çabuk, daha hızlı, daha emniyetli gitmek için tarih boyunca geliştirdiği taşıtlar ile karada, denizde ve hava da.
Yaptığı taşıtı da sevk eden insan. Eğitimine, sosyal durumuna ve güç sergileme isteğinin tesiri altında güzellikleri, korkunç, ölüm, yaralanma, sakatlık ve maddi hasara çeviren insan.
Maalesef, ne mazeret üretilir ise üretilsin, Trafikteki bütün sorunların temelin de insanın umursamazlığı, bilgisizliği, bencilliği yatmaktadır.
Alt yapı sorundur. Belediyeler, Karayolları Gnl. Md.'ğü sorumludur. Yeni yollar, oto yollar, park alanları, sinyalizasyon yapılmakta ve imkanlar sonuna kadar zorlanmaktadır.
Polis, Jandarma, Belediye Zabıtası, akan ve duran trafiği çok büyük maliyetler ile denetlemeye çalışmaktadır.
Ölmekten, sakat kalmaktan, yaralanmaktan, oluşacak maddi hasardan korkmayan kahraman sürücülerimiz ne hikmetse cezadan korkmaktadırlar.
Oysa trafik bir noktada korkunun, kaybetmenin değil medeniyetin, hoşgörünün, centilmenliğin, velhasıl insanın kendisine ve diğer insanlara saygısının da ölçüsüdür.
Trafik, direksiyon başındakilerin, görevlerini binbir zorlukla ifa eden trafik zabıtasına özellikle siyaseten makam sahiplerinin güç gösteri alanı değildir.
Sorunsuz bir trafik te sorumluluğunu müdrik bireyler olmamız dileği ile....

YAVUZ ELBİRLER

11 Mayıs 2017 Perşembe | 418 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SABUNCUBELİ TÜNELİ TEMMUZA KALDI
GÜNDEM
Manisa'da 2018 yılı ilk koordinasyon toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi… Toplantının öne çıkan konusu Sabuncubeli Tüneli oldu
17.1.2018

89

MESO BAŞKANI AKYÜZ MAZBATASINI ALDI
GÜNDEM
Geçen hafta yapılan 5. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanlığına seçilen Bahattin Akyüz, yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
17.1.2018

96

"CHP SÜRECİN DİNAMİKLERİNİ KAVRAMALI"
GÜNDEM
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
17.1.2018

53

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks