23 Mart 2018 Cuma - 00:36:39

SON DAKİKA

TRAFİK HAFTASI ve BİZTRAFİK HAFTASI ve BİZ

YAVUZ ELBİRLER

11 Mayıs 2017 Perşembe | 444 Okunma
Her yıl, Mayıs ayının ilk Cumartesi gününü takip eden hafta, Uluslar arası Yol Güvenliği ve Trafik Haftasıdır.
Sadece Türkiye de değil, Pariste her yıl bu tarihler de toplanan ve trafik kazalarını en aza indirmek için faaliyet gösteren Uluslar Arası Trafik Konseyi tarafından tavsiye edilerek uygulamaya konulmuştur.
Her yıl bu hafta, afiş, broşür, film ve toplantılar ile trafik kuralları topluma hatırlatılarak yaygın bir eğitim yapılmaya çalışılır....
Bu yıl, Manisa da geçen yıllara göre daha farklı ve etkin bir çalışma izledik. Öğretici, uyarıcı, yer yer espirili, akılda kalan çok sayıda afiş ve bana göre hepsinden önemlisi, Sayın Vali,
Bu yıl, Manisa da geçen yıllara göre daha farklı ve etkin bir çalışma izledik. Öğretici, uyarıcı, yer yer esprili, akılda kalan çok sayıda afiş ve bana göre hepsinden önemlisi, Sayın Vali, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Üniversite Rektörü, Büyük Şehir Belediye Başkanı başta olmak üzere Belediyeler Başkanları ve Milletvekillerinin, Emniyet Kemerinin, sürücü ve yolcular açısından .önemini anlatan bir eğitim filminde rol almaları örnek bir davranış idi.
Trafik, karayolu üzerinde hareket eden yaya, motorlu ve motorsuz taşıtların hal ve hareketlerini anlatan bir kelime.
Trafikte en önemli unsur insan. Yaratılmışların en tekamül etmişi İnsan, daha çabuk, daha hızlı, daha emniyetli gitmek için tarih boyunca geliştirdiği taşıtlar ile karada, denizde ve hava da.
Yaptığı taşıtı da sevk eden insan. Eğitimine, sosyal durumuna ve güç sergileme isteğinin tesiri altında güzellikleri, korkunç, ölüm, yaralanma, sakatlık ve maddi hasara çeviren insan.
Maalesef, ne mazeret üretilir ise üretilsin, Trafikteki bütün sorunların temelin de insanın umursamazlığı, bilgisizliği, bencilliği yatmaktadır.
Alt yapı sorundur. Belediyeler, Karayolları Gnl. Md.'ğü sorumludur. Yeni yollar, oto yollar, park alanları, sinyalizasyon yapılmakta ve imkanlar sonuna kadar zorlanmaktadır.
Polis, Jandarma, Belediye Zabıtası, akan ve duran trafiği çok büyük maliyetler ile denetlemeye çalışmaktadır.
Ölmekten, sakat kalmaktan, yaralanmaktan, oluşacak maddi hasardan korkmayan kahraman sürücülerimiz ne hikmetse cezadan korkmaktadırlar.
Oysa trafik bir noktada korkunun, kaybetmenin değil medeniyetin, hoşgörünün, centilmenliğin, velhasıl insanın kendisine ve diğer insanlara saygısının da ölçüsüdür.
Trafik, direksiyon başındakilerin, görevlerini binbir zorlukla ifa eden trafik zabıtasına özellikle siyaseten makam sahiplerinin güç gösteri alanı değildir.
Sorunsuz bir trafik te sorumluluğunu müdrik bireyler olmamız dileği ile....

YAVUZ ELBİRLER

11 Mayıs 2017 Perşembe | 444 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

PTT'DE TEHDİT EYLEMİ
SIYASET
Memur Sen'e bağlı sendika başkanları ve sendika üyeleri, PTT önünde eylem yaptı… Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanı Temel Çildaş, PTT Başmüdürü tarafından tehdit edildiğini öne sürdü
22.3.2018

24

LİSEDE ÖĞRETMENLERE 'MOBBİNG' İDDİASI
SIYASET
Yunusemre Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde görev yapan 48 öğretmene, okul müdürü Z.A. tarafından mobbing uygulandığını iddia eden iki sendika başkanı okul önünde basın açıklaması yaptı
22.3.2018

21

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ VALİ'YE GİTTİ
SIYASET
İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şube Başkanı Fethi Nazım Obus ve yönetimi Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'e nezaket ziyaretinde bulundu.
22.3.2018

18

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks