18 Ocak 2018 Perşembe - 13:09:15

SON DAKİKA

TÜRK BİRLİĞİ OLMALI

YAVUZ ELBİRLER

29 Kasım 2016 Salı | 536 Okunma
Gazi Mustafa Kemal Atatürk yıllar önce şöyle demişlerdi: "Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacagını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir.Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. işte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir. Bizim dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdir. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür... inanç bir köprüdür...Tarih bir köprüdür... Köklerimize inmeli ve olaylarin böldügü tarihimiz içinde bütünleşmeliyiz. Onlarin (soydaş Türk kardeşlerimizin) bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamiz gereklidir."
'' Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllariçinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı.''
Peki, O, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu, Milli Mücadelemizin önderi engin uzak görüşü ile bunları söyledi de biz ne yaptık?
İzindeyiz, dedik, methiyeler düzdük, sahte Atatürkçüler ve maalesef sahte Atatürkçüler sayesin de Atatürk düşmanları yetiştirdik.
Turancsılık diye bir suç yarattık. Türk diyen, Türküm diyen, Türk Milliyetçilerini hapishanelere attık. Türkçülüğü Irkçılık, faşistlik, dinsizlik ile aynı potaya koyarak yok etmeye çalıştık.
Değişik milletlerden, dillerden, ırklardan, dinler ve mzhepler den bir Amerika Birleşik Devletleri, bir Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Avrupa Birliği, Rus Devletler Topluluğu, Şanghay Birliği kurdular.
Bu gün, Türkistan, Türkmenistan, Yakutistan, Özbekistan, Kazakistan, Tataristan, Bizim ne hkmetse ısrarla Macaristan dediğimiz Hun Türklerinin Hungaryası, Moğolistan var. Hepsi Türk olmanın gurur ve şuurunu hissediyor, yaşıyor ve Biz Türküz diye Dünya ya haykırıyorlar.
Orta Asya dan Ön Asya ya, oradan Avrupa ortalarına olan coğrafya da döryüz milyonun üzerin de kahir ekseriyeti müslüman aynı dili değişik lehçelerde konuşan, aynı kültüre, tarih şuuruna sahip, milyonlar. Bir arya gelebilseler, şüphesiz çok büyük bir güç olacaklar.
öyle bir güç ki, sayı olmanın ötesinde, yeraltı - yerüstü zenginlikleri, enerji kaynakları ile bütün emperyalistleri korkutan ve sindirecek bir güç.
Çin seddenden Adriyatiğe kadar Türk Dünyası - Türk Birliği.
Bunu sağlayacak olan lider ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Türkleridir.
Yeter ki, bin yıldan öteye bir zaman da bugünkü varlığımızın temel sebebi, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Faileti dediğimiz olgunun farkında olalım, Orhun Yazıtlarından bize seslenen Türk Bilge Kağan'ın dediği gibi titreyip kendimize dönelim.
Unutmayalım ki, Muhtaç Olduğumuz Kudret Damarlarımızda ki Asil Kanda Mevcuttur.
Yapacağımız tek şey, Bir Olmayı, Diri Olmayı ve İri Olmayı başarabilmek, çalışmak, daha çok çalışmaktır.
Selam ve Dua İle !..

YAVUZ ELBİRLER

29 Kasım 2016 Salı | 536 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

SABUNCUBELİ TÜNELİ TEMMUZA KALDI
GÜNDEM
Manisa'da 2018 yılı ilk koordinasyon toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi… Toplantının öne çıkan konusu Sabuncubeli Tüneli oldu
17.1.2018

91

MESO BAŞKANI AKYÜZ MAZBATASINI ALDI
GÜNDEM
Geçen hafta yapılan 5. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanlığına seçilen Bahattin Akyüz, yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
17.1.2018

102

"CHP SÜRECİN DİNAMİKLERİNİ KAVRAMALI"
GÜNDEM
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
17.1.2018

54

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks