21 Ocak 2018 Pazar - 11:22:45

SON DAKİKA

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ÜLKÜCÜLER

YAVUZ ELBİRLER

3 Ağustos 2017 Perşembe | 257 Okunma
Allah'a Kurban, Toprağa Can, Bayrağa Kan Verdik. Bu Vatanı Biz, Karşılıksız SEVDİK...
Ülkü, İnsanın kendisi, mensup olduğu milleti ve bütün insanlık için ulaşmasını bütün benliği ile istediği kutsal bir hedeftir.
İstenilen ve hayal edilen hedefe varmak gayesiyle, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Faziletinin den sapmadan, yılmadan, usanmadan, cesaretle, fedakarca, her türlü olumsuzluğa katlanarak, Tek Vatan, Tek Dil, Tek Bayrak, Tek ve Ebedi Devlet inancı ile çalışanlara Ülkücü Denir.
Ülkü Yolu, çetin, sarp, zorluklar ile doludur. Ülkücü, nefsani arzularını yenmekle bu yola baş koyar ve fani hayatının her anını bu yolda değerlendirir.
Kendilerini Türk Milletinin ortak ülküsüne adayan her Ülkücü, kendisini, Yüce Türk Milletinin, var olduğu günden beri oluşturduğu Milli Kültürünün yansıttığı, Milli Karakteri ne uygun şekilde azim, irade ve sabır ile hazırlar, terbiye eder, yetiştirir.
Ülkücülük, Türklüğün milli ve manevi değerlerinin asırlar boyu kaynaşması ile oluşan Müslüman Türk Milletinin, Milletler yarışında, Muasır Medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasını arzulamak, bu gaye uğrunda çalışmak, daha çok çalışmak ve ülküsünü hayat tarzı haline getirmektir.
Ülkücüler;
Onlar, Kevser akan, gül kokan kahramanlardır.
Onlar, Türk Milletine ve Türk Dünyasına sevdalı gönüllerdir.
Onlar, Anadolu' nun alın teridirler.
Onlar, Tarihte, Oğuz Ata, Mete Han, Bilge Kağan, Attila, Alparslan. Osman Gazi, Fatih, Yavuz, Atatürk ve daha binlercesidirler.
Onlar, cephede asker, okulda öğretmen, bilim adamı, hukukçu, esnaf,... alp ve alperenlerdir.
Onlar, Allah'tan başkasına minnet etmeyen hizmet ve gönül erleridirler.
Onlar, Allah'a Kurban, Toprağa Can, Bayrağa Kan Veren, Vatanı Karşılıksız Seven, Ad, San, Madde, Makam peşinde olmayan Kahramanlardır.
Ülkücüler, Başbuğlarının önderliğinde, Orta Asya Bozkırlarından kopup gelerek, üç kıtada kılıçla, ilim ve fen ile ve dahi hoşgörü ile tarihin kaydettiği en büyük devleti kuran, bitti sanıldığında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Milli Mücadele Destanını yazan, her türlü saldırıya rağmen, yıkılmadan, bölünmeden ayakta kalan, ''az zamanda, çok büyük işler başaran'', Yüce Türk Milletinin , İline, Beline, Diline, İşine , Aşına, Eşine sahip çıkan, kahraman, fedakar evlatları, gün, Bir olmak, Diri Olmak, İri Olmak Günüdür. Üzerimizde oynanan oyun büyüktür, kültürümüzle, milli manevi değerlerimizle oynanmakta, Kürt-Türk, Alevi-Sünni kavgası çıkartılmak istenmektedir.
Hizbullah, İslami Hareket, İbda-c, siyasi İslam, Ilımlı İslam, Tarikatlara sızan İngiliz, Amerikan, Alman, İran ajanlarının eliyle oluşan fraksiyonlar eli ile cihad adı altında İslam, şiddet, hurafe, mana ile maddeleştirme süreci ile parçalanmakta toplular bölünmekte, ayrıştırılmaktadır.
ABD güdümünde ki FETO/PYD nin 15 Temmuzda ki alçakça kalkışması ile yaşananlar oynanan oyunun son perdeleridir. Dün bu oyuna düşmedik, bugünde düşmemek, milli ve manevi değerlerimize topyekun sahip çıkmakla, çalışmakla, birleşmekle, üstün ahlak ile çalışmak, hoşgörü ve ortak akıl ile mümkün olacaktır.
Allah Yüce Türk Milletinin Yar ve Yardımcısı olsun.


YAVUZ ELBİRLER

3 Ağustos 2017 Perşembe | 257 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

LİDER BOMBA GİBİ GELİYOR
GÜNDEM
Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta açık ara liderliğini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor yarın oynanacak Yomraspor maçına kitlendi.
19.1.2018

102

KANUNLARA UYMAYAN İŞYERLERİNE CEZA YAĞDI
GÜNDEM
Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
19.1.2018

79

CHP'Lİ BALABAN SARIGÖL'DE KONUŞTU
SIYASET
Manisa'nın Sarıgöl ilçesini ziyaret eden CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, teşkilatıyla bir araya gelerek seçim çalışmalarına başladı.
19.1.2018

72

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks