18 Haziran 2018 Pazartesi - 20:24:17

SON DAKİKA

MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORUZ

ZERRİN AĞAR

13 Mart 2018 Salı | 181 Okunma


Ali Riza Çevik Ortaokulu'nun yapılması düşünülen yeni okul binasının projesinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmadığıyla ilgili son günlerde yine birtakım iddialar konuşuluyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı altı otopark olan projenin yeni yayınlanan otopark yönetmeliğine takıldığı yönünde söylemler olsa da, yetkililer konuyla ilgili kararın Bakanlık tarafından henüz verilmediğini belirtiyorlar.

Konunun Manisa ayağındaki yetkilileri projenin olmasını çok istiyorlar. Büyükşehir Belediyesi otopark sorununa bir nebze de olsa cözum olabilmesi için projeyi gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Şehzadeler Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdurlüğü eğitimde tekli sisteme geçilmesi için derslik sayısının artmasını hedeflerken ihtiyaca cevap veremeyen ve hayli yıpranmış olan Ali Rıza Çevik Ortaokulu binasının yenilenmesi Manisa'ya yakışır bir bina yapılması için uğraş veriyor. Öğrenciler ve velileri ise miladını doldurmuş olan okulun çocukların güvenliği açısından yenilenmesini istiyor. Herkes yıllardır yeni bir bina istiyor ama bir türlü somut bir adım atılmıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri "İlla ki Ali Rıza Çevik Ortaokulu'na yeni bir bina yapılacak. Büyükşehir'in projesi olmazsa, otoparksız bir binayı biz hayırseverlerin destekleriyle yapacağız" diyorlar. Benim o konuda bir şüphem yok, evet Ali Rıza Çevik Ortaokulu'nun bu yıl sonu itibariyle yeni bir binaya kavuşması için ama öyle ama böyle çalışmalar başlayacak.

Benim asıl merak ettiğim, geçtiğimiz aylarda Ak Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur basının önünde okulumuz ile ilgili açıklama yapmış ve otoparklı projenin yapılacağı müjdesini vermişti. Ne oldu da şimdi böyle birtakım söylemler konuşuluyor? Sayın milletvekilimizin konunun takipçisi ve ısrarcısı olacağından şüphem yok. Şimdiye kadar en bariz bir şekilde konuyu takip eden ve konuyla ilgili en olumlu ve net açıklama yapan isim oldu.

Konunun kamuoyunu en çok meşgul ettiği ve Başkan Cengiz Ergün'un projeyi açıkladığı zaman "Buradan Cengiz Ergün'e prim yaptırmam" diyen partisinin milletvekilinin aksine Murat Baybatur'un müjdeli haberi vereceğinden ve en son kararın duyurusunu da yapacağından eminim. Ali Riza Çevik Ortaokulu öğrenci ve velileri, Baybatur'un ağzından duyacakları güzel haberi büyük bir umutla bekliyor. Yoksa önümüzdeki eğitim döneminde öğrencileri ve ailelerini eski binalara girmeleri ve bir yıl daha harabe bir okulda eğitim almaları için çok zor ikna edeceksiniz gibi geliyor.

ZERRİN AĞAR

13 Mart 2018 Salı | 181 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MANİSALI ÖZEL KOCAELİ'NDE MİTİNG YAPTI
SIYASET
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kocaeli'nin Gebze ve Derince ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
18.6.2018

25

MHP'Lİ AKÇAY ALAŞEHİR'DE İTTİFAK İÇİN ÇALIŞTI
SIYASET
MHP Manisa milletvekili adayı Erkan Akçay seçim çalışmaları için Alaşehir'deydi.
18.6.2018

26

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN YENİ UYGULAMAYA TEPKİ
SIYASET
Son alınan karara göre yapı ruhsatlarında; proje müellifleri ile şantiye şefi mühendis, mimarların ve yapı denetçilerinin imzalarının yer aldığı bölümler kaldırılması, inşaat mühendislerinin tepkisini çekti.
18.6.2018

26

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks